הדרכה משרד החינוך

August 28, 2017

אפשר לומר כי מורה הוא המדריך החשוב ביותר היום. למורים יש תפקיד אדיר בחיי ילדנו, הם מלמדים אותם ערכים, דרך ארץ, עשה ואל תעשה זאת בנוסף כמובן לידע ולמידע החינוכי שמועבר בשותף בתחומים השונים כמו היסטוריה, מתמטיקה, כימיה, ביולוגיה, חינוך גופני, גיאוגרפיה, אמנות ועוד…

 

למעשה, גם המורים עצמם עוברים במהלך השנים המון סדנאות, הכשרות ושיעורים כי בסך הכל, מצד אחד אף אחד לא נולד עם כל הידע הנדרש ומצד שני דברים מתחדשים כל הזמן וצריך ללכת עם הקדמה הטכנולוגית ולא נגדה.

 

מחלקת מינהלת יישומים מתוקשבים, מעבירה למורים  אשר פועלים בכל רחבי הארץ במהלך השנים הדרכות מכוונות ופרונטליות.

 

מה ההבדל בין שני סוגי ההדרכות?

ובכן הדרכה פרונטלית היא הדרכה שמועברת על ידי מדריך או מורה מוסמך עם ניסיון רב שנים בתחום הספיציפי שבו מועברת ההדרכה בצורה של קבוצה בהרצאה או פרזנטציה. לעומת זאת, הדרכה מקוונת היא הדרכה המתבצעת על מערכות חדשות טכנולוגיות כמו למשל לומדות או תוכנות לימוד. הדרכות מהסוג הזה לרוב מתבצעות באופן עצמאי, אבל לא רק. אפשר גם לקיים הדרכות באמצעות לומדות מסוגים שונים בקבוצות.

 

הדרכות במשרד החינוך באמצעות לומדות - יתרונות

1.        הדרכות באמצעות לומדות מאפשרות למורים להיות עצמאיים כלומר לא תלויים במדריך חיצוני וכך לעבור על החומרים ועל המידע והידע בעצמם, בזמנם הפנוי מה שפעמים רבות הופך את הלמידה לאפקטיבית יותר.

2.        הדרכות באמצעות לומדות מאפשרות לשמור על ריענון אצל המורים בכל התחומים והנושאים, להציג בפניהם תשובות לשאלות על פתרונות מורכבים, רעיונות למערכי שיעור, מאפשרות ליצור גיוון בכתה ולהעשיר את הידע המקצועי של המורה לאורך כל השנה.

3.        הדרכות באמצעות לומדות מצוינות עבור מורים שמלמדים כמה מקצועות במהלך השנה במקביל וכך אותם מורים נשארים ממוקדים.

4.        הדרכות באמצעות לומדות עוזרות למורים להגיע מוכנים וממוקדים לשיעור שכן כך הם יכולים בצורה קלה, אינטואטיבית ופשוטה לעבור על החומרים לאורך כל השנה.

5.        הדרכות באמצעות לומדות יכולות לעזור למורים לבנות מערכי שיעור, מבחנים, בחנים ועבודות בצורה פשוטה, מהירה ויעילה.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

פיתוח הדרכה באנגלית

May 22, 2017

1/2
Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
RSS Feed

© 2019 by HiTeach | Technical Training Solution אלי ויזל 2, המכללה למנהל, ראשון לציון  | 4204661 -052 |  פיתוח הדרכה טכנולוגית  | למידה מתוקשבת

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon